کاپوسین اخبار نگهبان روز گذشته اخبار سیاسی و اجتماعی

کاپوسین: اخبار نگهبان روز گذشته اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی محققان سریع‌ترین دوربین دنیا را ساختند

محققان سوئدی دوربینی ساختند که توانایی تهیه 5 تریلیون تصویر را در هر ثانیه دارد. این دوربین جهت عکسبرداری از فرآیندهای فوق‌العاده سریع در علوم شیمی، فیزیک، زیست

محققان سریع‌ترین دوربین دنیا را ساختند

محققان سریع ترین دوربین دنیا را ساختند

عبارات مهم : تصویر

محققان سوئدی دوربینی ساختند که توانایی تهیه 5 تریلیون تصویر را در هر ثانیه دارد. این دوربین جهت عکسبرداری از فرآیندهای فوق العاده سریع در علوم شیمی، فیزیک، زیست شناسی و زیست دارو کاربرد دارد.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، محققان از دوربین تازه خود جهت عکسبرداری از حرکت فوتون ها در مسافتی به اندازه قطر یک برگ کاغذ استفاده کردند. در دنیای واقعی، این فرآیند به اندازه یک پیکوثانیه یعنی یک تریلیونیوم ثانیه طول می کشد. ولی با استفاده از این دوربین تازه می توان فرآیند مذکور را با ضریب یک تریلیون کندتر کرده و آن را به یک فرآیند قابل مشاهده تبدیل کرد.

محققان سریع‌ترین دوربین دنیا را ساختند

این دوربین به جای این که از یک پدیده در فواصل زمانی عکسبرداری کند، چندین تصویر را به طورهمزمان تهیه می کند و سپس با استفاده از یک الگوریتم خاص آن ها را به شکل مجموعه ای از سکانس های تصویربرداری شده است از پدیده مرتب می کند.

بسیاری از پدیده های طبیعی به قدری سریع هستند که امکان تصویربرداری از آن ها با دوربین های فیلمبرداری وجود ندارد و تنها می توان از طریق عکاسی آن ها را به ثبت رساند. ولی در حال حاضر سریع ترین دوربین های عکاسی دنیا قادرند 100 هزار تصویر در هر ثانیه بگیرند. سپس این تصویرهای ویرایش می شوند تا به صورت یک فیلم درآیند. با استفاده از این روش مورد نیاز است یک آزمایش چندین بار تکرار شده است و از آن عکاسی شود تا تصویرهای قابل مشاهده ای از آن به دست آید. ولی اشکال کار در اینجاست که با هربار تکرار یک پدیده، ممکن است شاخصه های آن با آزمایش قبلی کاملا یکسان نباشد.

محققان سوئدی دوربینی ساختند که توانایی تهیه 5 تریلیون تصویر را در هر ثانیه دارد. این دوربین جهت عکسبرداری از فرآیندهای فوق‌العاده سریع در علوم شیمی، فیزیک، زیست

دوربین محققان سوئدی امکان تصویربرداری از پدیده هایی مانند انفجار، تابش های پلاسمایی، احتراق آشفته، فعالیت مغز حیوانات و تصویر العمل هایی شیمیایی را بدون نیاز به تکرار این پدیده ها فراهم می کند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه FRAME انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: تصویر | عکاسی | دوربین | محققان | دوربین | استفاده | عکسبرداری | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs