کاپوسین اخبار نگهبان روز گذشته اخبار سیاسی و اجتماعی

کاپوسین: اخبار نگهبان روز گذشته اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جایگزین خرید در بازار ویلا

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ بازار نوروزی معاملات «ویلا» در استان های شمالی، تحت تاثیر ذائقه تازه متقاضیان با عوض کردن صورت نسبت به دوره های قبل مواجه شد. متقاضیان

جایگزین خرید در بازار ویلا

جایگزین خرید در بازار ویلا

عبارات مهم : اجاره

.قیمت خرید و بهای اجاره هر سال ویلا در استان های مازندران و گیلان

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ بازار نوروزی معاملات «ویلا» در استان های شمالی، تحت تاثیر ذائقه تازه متقاضیان با عوض کردن صورت نسبت به دوره های قبل مواجه شد. متقاضیان منزل دوم در شهرهای شمالی براساس آنچه واسطه های ملکی خبر داده اند، «اجاره بلندمدت» را جایگزین «خرید» کرده اند و سمت عرضه نیز جهت پاسخ به این نوع نیاز، فایل های اجاره ویلا را زیاد کردن داده هست. چهار نشانه از بی میلی به خرید ویلا به رغم زیاد کردن تقاضا در این بازار وجود دارد که آستانه رونق اجاره داری در شمال را تایید می کند. قیمت پیشنهادی فروش و اجاره ویلا در گزارش آمده است.

بازار ویلاهای شمال در آستانه دوره دست کم یک ماهه رونق خرید ویلا با عوض کردن شکل ورود متقاضیان مواجه شده است هست. همزمان با فرارسیدن فصل تامین ویلا اعم از خرید یا اجاره در شروع بهار، گروهی از مسافران نوروزی که به قصد گذران تعطیلات به شهرهای شمالی سفر می کنند، کسانی هستند که قصد خرید «خانه دوم» دارند. این افراد تعطیلات عید را بهانه می کنند تا ضمن گذران اوقات فراغت، به دیدار از شهرهایی که از ماه ها قبل به عنوان کاندیدای محل ویلا گزینش کرده اند، رفته و بعد از نهایی کردن انتخاب، خرید خود را در بازار املاک ویلایی دو استان شمالی کشور انجام دهند. با این وجود تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» نشان می دهد امسال سبک تامین ویلا از سمت متقاضیان «خانه دوم» عوض کردن کرده و آنها به سراغ یک گزینه جایگزین به جای «خرید» در بازار ویلا رفته اند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، در سال های گذشته اغلب کسانی که به دنبال تهیه ویلا بوده اند، با قصد خرید به بازار ورود و راجع به قیمت ها و موقعیت املاک تحقیق می کردند. این در حالی است که امسال آن دسته از مسافران نوروزی شهرهای شمالی که از مبدا پایتخت کشور عزیزمان ایران به قصد تامین «خانه دوم» قصد ورود به شهرهای شمالی را دارند، از گزینه «اجاره ویلا» به عنوان جایگزین خرید استفاده می کنند. ۴ نشانه از عوض کردن سبک ویلادار شدن متقاضیان منزل دوم در شهرهای شمالی وجود دارد که اثبات می کند در مقطع فعلی، بخش عمده این افراد اجاره بلندمدت ویلا را به خرید آن ترجیح می دهند.

جایگزین خرید در بازار ویلا

اولین نشانه از تقویت بازار اجاره ویلا نسبت به خرید که در تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» مشهود شد، قدیمی بودن فایل های فروش ویلا در بنگاه های املاک و موتورهای جست وجوی ملکی هست. تعداد فایل هایی که اخیرا و طی یکی دو هفته نهایی اسفند به بازار نقل و انتقالات ویلا اضافه شده است بسیار اندک است ولی در برابر شمار فایل های اجاره هر سال ویلا بسیار زیاد هست؛ ضمن اینکه هر روز فایل های عرضه شده است جهت اجاره هر سال ویلا به موتورهای جست وجوی معتبر اضافه می شود. بخشی از ازدیاد فایل های اجاره ویلا را می توان به همزمانی با تعطیلات نوروز نسبت داد ولی اغلب این فایل ها علاوه بر اعلام اجاره شبانه در ایام نوروز، بهای اجاره هر سال را نیز به متقاضیان اعلام می کنند. نشانه دوم را که موید جایگزین شدن اجاره ویلا به جای خرید آن در میان انبوهی از متقاضیان منزل دوم در شهرهای شمالی است باید در سمت عرضه جست وجو کرد.

در میان فایل های فروش از سال های گذشته که بازار ملک درگیر رکود بود، آپشن تسویه اقساطی بخشی از بهای خرید وجود داشت. ولی امسال آپشن دیگری جهت ترغیب به خرید ویلا به فایل ها اضافه شده است و آن «پیشنهاد وام» هست. به دنبال عوض کردن واکنش‌ها سمت تقاضا و جایگزین کردن اجاره ویلا به جای خرید، فروشنده ها ناگزیر به استفاده از ابزارهای تشویقی شده است اند تا بتوانند در چنین بازاری ملک خود را بفروشند و در این میان پیشنهاد وام شاید بااهمیت ترین ابزار در اختیار آنها هست. تحقیقات «دنیای اقتصاد» حاکی است ویلاهای وام دار در فایل های فروش به دو گروه کلی دسته بندی می شوند. گروه نخست مربوط به ویلاهای با قیمت پایین (زیر ۲۰۰ میلیون تومان) است که بعضی از آنها با استفاده از وام ارزان قیمت بانک عامل بخش مسکن ساخته شده است و همین وام قابل انتقال به خریدار هست. این وام ها عمدتا رقمی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان دارند که بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از بهای ملک را پوشش می دهد.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ بازار نوروزی معاملات «ویلا» در استان های شمالی، تحت تاثیر ذائقه تازه متقاضیان با عوض کردن صورت نسبت به دوره های قبل مواجه شد. متقاضیان

گروه دوم ویلاهایی هستند که با وام ساخته نشده اند و قرار نیست هیچ نوع تسهیلات بانکی بارگذاری شده است روی ملک به خریدار انتقال یافته شود، بلکه فروشنده ها با اطلاع از وام هایی که از بانک های شهر آنها قابل پرداخت هست، آن را به خریدار «پیشنهاد» می کنند. از آنجا که این نوع وام ها عمدتا با قیمت های اوج از سوی موسسات مالی و اعتباری و بعضی از بانک های شخصی پرداخت می شود، پیشنهاد آنها زیاد روی ویلاهای میان قیمت با بهای بیش از ۴۰۰ میلیون تومان از سوی فروشنده مطرح می شود. این نوع وام ها با قرار گرفتن سند ملک در رهن بانک یا موسسه اعتباری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

موضوع جالب توجه این است که استفاده از وام جهت خرید ویلاهای شمال بر خلاف منزل های پایتخت کشور عزیزمان ایران با تصویر العمل منفی مالکان روبه رو نمی شود. در ماه های اخیر که رونق به بازار معاملات مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران بازگشته، بعضی از مالکان با اطلاع از اینکه متقاضی خرید قصد استفاده از تسهیلات بانکی را دارد، از فروش ملک خود به او منصرف می شوند و خریدارانی را ترجیح می دهند که از وام بانکی استفاده نمی کنند. این در حالی است که مالکان ویلاهای فروشی در شهرهای شمالی خود استفاده از وام را به خریداران پیشنهاد می کنند.

سومین نشانه جایگزینی اجاره به جای خرید در بازار ویلاهای شمال تایید واسطه های ملکی بر این گزاره هست. اغلب مشاوران املاک در شهرهای شمالی دو استان گیلان و مازندران معتقدند سایه رکود بر سر بازار ویلاها هنوز وجود دارد و حتی میل به به خرید اقساطی نیز کم کردن یافته هست. به گفته آنها، قیمت اجاره ویلا نیز نسبت به سال گذشته عوض کردن چندانی نداشته هست. نشانه چهارم نیز عوض کردن مسیر فایل های فروش به بازار اجاره هست. تحقیقات میدانی حاکی از این است که بسیاری از صاحبان فایل های اجاره ویلا بعد از اعلام قیمت اجاره بهای خاص نوروز و نیز رهن و اجاره سالانه، در برابر درخواست متقاضی که قیمت فروش ویلا را جویا می شود، تصویر العمل مثبت نشان داده و قیمت فروش را هم اعلام می کنند. به عبارت دیگر، بخشی از فایل های اجاره ویلا در بازار کنونی، همان فایل های فروشی است که ماه ها در انتظار خریدار باقی ماندند و در نهایت با فرارسیدن فصل طلایی فروش و اجاره ویلا، بعد از یک دوره تلاش ناموفق جهت فروش، جهت اجاره شبانه و هر سال عرضه شده است اند.

جایگزین خرید در بازار ویلا

به گزارش «دنیای اقتصاد»، واسطه های ملکی شهرهای شمالی که ارتباط نزدیکی با هر دو سمت عرضه و تقاضای ویلا دارند، بر این باور هستند که عوض کردن واکنش‌ها متقاضیان ویلا در بازار بهار امسال را می توان به دو واقعیت و علت نسبت داد. واقعیت اول تصویری است که متقاضیان منزل دوم از دردسرهای ویلاداری دریافت کرده اند. تجربه مالکان ویلا در جمع خانواده، آشنایان و اطرافیان، آنها را به این باور رسانده که هزینه های حاشیه ای نگهداری ویلا در شهرهای شمالی قابل توجه هست. این هزینه ها مشمول بر هزینه های ریالی و غیرریالی است و علاوه بر بهای نگه داشت تجهیزات و تاسیسات، ممکن است هر از چندگاهی ناگزیر به سفر به شمال جهت پیگیری حضوری به امور تعمیرات ملک خود باشند و این مباحث جهت ساکنان پرمشغله پایتخت کشور عزیزمان ایران دردسرآفرین است.

واقعیت دوم نیز که موجب شیفت تقاضا از خرید به اجاره ویلا شده است این است که متقاضیان منزل دوم به این عنوان رسیده اند که شاید کمتر از دو ماه از مجموع روزهای کل سال آن هم به شکل ناپیوسته، از این دارایی ملکی استفاده کنند و در بقیه ایام سال بدون استفاده باقی می ماند. از طرفی اگرچه ملک ارزش افزوده قابل توجهی در بلندمدت دارد، ولی تجربه نشان می دهد شیب رشد قیمت ملک در شهرهای شمالی به هیچ وجه مانند شیب رشد قیمت در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیست و از همین رو بسیاری از متقاضیان ویلا که در عین حال مقصود سرمایه گذاری دارند، خرید ملک دیگری در پایتخت کشور عزیزمان ایران یا سرمایه گذاری در سایر بازارهای اقتصادی را به خرید ویلا ترجیح می دهند.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ بازار نوروزی معاملات «ویلا» در استان های شمالی، تحت تاثیر ذائقه تازه متقاضیان با عوض کردن صورت نسبت به دوره های قبل مواجه شد. متقاضیان

واژه های کلیدی: اجاره | بازار | شهرهای | استفاده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

جایگزین خرید در بازار ویلا

جایگزین خرید در بازار ویلا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs